Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mbkfishVIP

Zašlá sláva 14 (Vila Milada)

34 fotek 16.12.2013 - zobrazení 192 komentářů
Taková zvláštní Zašlá sláva, protože Milada si svou slávu získala až jako značně zašlá…

Jelikož v tomto případě nechci stanout na ničí straně, nechám za sebe promluvit tetičku Wiki:
Původnímu účelu přestala vila sloužit v roce 1988. Byla určena ke zbourání, a proto jí bylo odňato číslo popisné a byla smazána z katastru nemovitostí.
1. května 1998vilu obsadili squatteři a ta zůstala posledním pražským squatem po zániku ostatních. V únoru 2008 ji obývalo asi 15 lidí a 6 zvířat.
Ústav pro informace ve vzdělávání, který je správcem pozemku pod právně neexistující vilou, v březnu 2009 oznámil, že pozemek pod vilou nabídne dalším státním institucím a nebudou-li mít zájem, nabídne vilu ke koupi. Squatteři vyjádřili připravenost vilu koupit, ale ÚIV s nimi odmítl jednat. 12. března 2009 ÚIV požádal o znovuzapsání vily do katastru nemovitostí.
30. června 2009, tedy ke dni, k němuž byla vila opětovně zapsána do katastru nemovitostí, byla za velké mediální pozornosti násilně vyklizena. ÚIV vyjádřil záměr se problémového objektu co nejdříve zbavit.
V únoru 2010 se objevila zpráva, že ministerstvo školství připravuje bezúplatný převod vily včetně pozemků na Univerzitu Karlovu. Podle mluvčího univerzity mají být pozemky a stávající i nově zamýšlené budovy na nich využity pro matematicko-fyzikální fakultu a fakultu humanitních studií jako knihovny, studovny a další vysokoškolská zařízení.
Podle zprávy z června 2013 budova je prázdná a dále chátrá. Ministerstvo financí opakovaně odmítlo schválit darovací smlouvu s univerzitou, protože nebyl doložen veřejný zájem na bezúplatnosti převodu a v podkladech nebyl uveden žádný konkrétní způsob využití.

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.