Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mbkfishVIP


Zašlá sláva 14 (Vila Milada)

34 fotek 16.12.2013 - zobrazení 192 komentářů
Taková zvláštní Zašlá sláva, protože Milada si svou slávu získala až jako značně zašlá…

Jelikož v tomto případě nechci stanout na ničí straně, nechám za sebe promluvit tetičku Wiki:
Původnímu účelu přestala vila sloužit v roce 1988. Byla určena ke zbourání, a proto jí bylo odňato číslo popisné a byla smazána z katastru nemovitostí.
1. května 1998vilu obsadili squatteři a ta zůstala posledním pražským squatem po zániku ostatních. V únoru 2008 ji obývalo asi 15 lidí a 6 zvířat.
Ústav pro informace ve vzdělávání, který je správcem pozemku pod právně neexistující vilou, v březnu 2009 oznámil, že pozemek pod vilou nabídne dalším státním institucím a nebudou-li mít zájem, nabídne vilu ke koupi. Squatteři vyjádřili připravenost vilu koupit, ale ÚIV s nimi odmítl jednat. 12. března 2009 ÚIV požádal o znovuzapsání vily do katastru nemovitostí.
30. června 2009, tedy ke dni, k němuž byla vila opětovně zapsána do katastru nemovitostí, byla za velké mediální pozornosti násilně vyklizena. ÚIV vyjádřil záměr se problémového objektu co nejdříve zbavit.
V únoru 2010 se objevila zpráva, že ministerstvo školství připravuje bezúplatný převod vily včetně pozemků na Univerzitu Karlovu. Podle mluvčího univerzity mají být pozemky a stávající i nově zamýšlené budovy na nich využity pro matematicko-fyzikální fakultu a fakultu humanitních studií jako knihovny, studovny a další vysokoškolská zařízení.
Podle zprávy z června 2013 budova je prázdná a dále chátrá. Ministerstvo financí opakovaně odmítlo schválit darovací smlouvu s univerzitou, protože nebyl doložen veřejný zájem na bezúplatnosti převodu a v podkladech nebyl uveden žádný konkrétní způsob využití.

Udělejte si ze svých alb kalendář

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

SLEVA 25 % 17. 12.

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter